SenLove Fabryka Przytulności

Czy baldachim jest potrzebny?

Czy baldachim jest potrzebny?

Kilka słów o baldachimie nad łóżeczko i jego funkcji w sypialni dziecka- czyli dlaczego warto zainwestować w kawałek marzeń ;)

Ile osób- tyle opinii. Przeglądając fora internetowe jak i grupy na facebooku natknęłam się na mnóstwo zarówno pozytywnych jak i mniej przychylnych opinii na temat baldachimów. Jeżeli jesteś tutaj ponieważ zastanawiasz się czy baldachim na łóżko jest rzeczywiście potrzebny, to postaram się przedstawić kilka jego zalet. 

Baldachim spełnia funkcje nie tylko estetyczne.

Większość klientów kupuje baldachimy ze względów estetycznych. Częściej kupowane są dla dziewczynek, ale chłopcy również korzystają z tych podwieszanych namiotów. Baldachim jest doskonałym pomysłem na prezent, szczególnie dla nieco starszych dziewczynek- mówiąc starczych mam na myśli księżniczki powyżej 3 lat ;) Najczęściej wybieranym kolorem w naszej pracowni jest baldachim w kolorze brudnego różu, być może dlatego że taka barwa tkaniny pasuje zarówno do pokoików różowych jak i stonowanych beżowo-brązowych.

Bawełniane baldachimy bardzo łatwo prać i prasować. Wystarczy zastosować dwie zasady- pierz w chłodnej wodzie i stosuj jak najniższe wirowanie lub zrezygnuj całkowicie. Dzięki takim zabiegom prasowanie jest dziecinnie łatwe, a sam baldachim może być dowolnie często prany- podobnie jak zasłony czy firany.

Baldachim nad łóżeczko często jest wieszany, by delikatnie zaciemnić łóżeczko dziecka podczas np. popołudniowej drzemki. Baldachimy szyjemy z certyfikowanej przewiewnej bawełny (także muślinowej), dostępne są w różnych jasnych i ciemnych kolorach. Nie zaciemniają całkowicie kącika malucha, ale chronią przed ostrym dziennym światłem w sytuacji, gdy nie masz firan lub rolet. 

Powyżej przytoczyłam kilka suchych faktów o baldachimach z punktu widzenia rodzica. Patrząc jednak na ten przedmiot z punktu widzenia dziecka można zauważyć mnóstwo innych zastosowań.

Jedynie dziecięca wyobraźnia może ograniczyć zastosowanie baldachimu.

Dziecko, szczególnie takie z rozwiniętą wyobraźnią- kilkuletnie, nie zastanawia się nad kurzem i łatwością prasowania ;) Dla nich ważne jest to, co można zrobić z baldachimem. Baldachim nad łóżeczko może być twierdzą dla rycerza, albo wieżą dla księżniczki, może być świetną kryjówką, lub po prostu oazą spokoju do czytania książek. Baldachimy zawieszone nad łóżkami tworzą kąciki- azyle dla najmłodszych. Sprawiają, że pokoiki są bardziej przytulne, dziecięce i bajkowe.

Mam nadzieję, że zastanawiając się nad powieszeniem baldachimu w pokoju dziecka, spojrzysz nie tylko na tą praktyczną stronę, ale spojrzysz również oczami dziecka.

 

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl