SenLove Fabryka Przytulności

Co wybrać zamiast dostawki, gdy chcesz spać z noworodkiem?

Czy powinnam spać z noworodkiem? 

Niemal każdy młody rodzic, przed pojawieniem się na świecie swojego pierwszego maleństwa, zastanawia się w jaki sposób opiekować się noworodkiem w nocy. Zewsząd bombardują nas informacje co powinniśmy robić, a czego absolutnie nie wolno. Może to dezorientować, szczególnie rodziców, którzy spodziewają się pierwszego dziecka.

Rodzicielstwo bliskości jest odpowiedzią na wiele pytań o opiekę nad niemowlęciem.

Jestem zwolennikiem rodzicielstwa bliskości, ale nie jego fanatykiem. Z własnego doświadczenia wiem, że opieka nad dzieckiem w nocy jest szczególnie ważna dla mamy, na której najczęściej ciąży obowiązek karmienia. Młode mamy ciągle czują zmęczenie i obawę o bezpieczny sen dziecka. Oczywiście to nie jest reguła, bo każde dziecko jest inne i niektóre z nas mają to szczęście, że ich szkraby od urodzenia przesypiają całe noce. Ale umówmy się- to nie zdarza się zbyt często ;)

Wiele doświadczonych mam i babć doradza, aby zabrać maluszka do własnego łóżka i pozbyć się dyskomfortu nocnego wstawania, rozbudzania się i ponownego zasypiania. Jednak czy spanie z noworodkiem w jednym łóżku jest bezpieczne?

Dla osób, które mają wątpliwości co do takiego rozwiązania możemy zaproponować dwa rozwiązania.

Łóżeczko dostawka.

Pierwszym z nich jest łóżeczko- dostawka. Jest to wygodny mebel montowany do łóżka rodziców. Jego kompaktowa wielkość wystarcza na kilka pierwszych miesięcy życia niemowlęcia. Dostawki powiększają przestrzeń, gdy dysponujemy małym materacem dla rodziców oraz zapewnia dziecku spanie “u siebie’. Są jednak minusy takiego rozwiązania. Dostawka zawsze będzie od strony “mamy”, ponieważ to kobieta najczęściej karmi maleństwo oraz dziecko czuje się bezpiecznie w pobliżu mamy. Drugim minusem jest cena takiego mebelka. Profesjonalne dostawki kosztują po kilkaset złotych. Czasem również gdy w sypialni mamy bardzo mało miejsca nie mamy gdzie wstawić dostawki.

Kokon niemowlęcy jest idealnym rozwiązaniem na nocną opiekę nad maluchem

Drugim rozwiązaniem, które można wziąć pod uwagę, rozważając sen z noworodkiem w jednym łóżku- jest kokon niemowlęcy. Gniazdka niemowlęce, które szyjemy w naszej pracowni posiadają dwa rozmiary do wyboru- standardowy oraz XL. Wymiary kokonu XL są dość duże i może on spokojnie zastąpić łóżeczko przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Dodatkowo kokon można zamontować na środku dorosłego łóżka, dzięki czemu maleństwo będzie czuło nie tylko mamę, ale również tatę. Młodzi tatusiowie mają nieco trudniejszą drogę do zbudowania więzi z noworodkiem, a przebywanie w pobliżu maluszka przez kilka godzin dziennie na pewno pomoże w tym procesie. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem dzieci budzą się w nocy ponieważ coś im się przyśni albo czegoś się wystraszą. Wystarczy wtedy delikatnie dotknąć nóżki bądź rączki, a ono uspokaja się i znów zasypia. Niemowlętom wystarcza poczucie bliskości z rodzicem, by spokojnie spało przez całą noc. Gniazdka niemowlęce, które szyjemy w pracowni senlove posiadają piankowe materacyki, które stabilnie podtrzymują plecki niemowląt, zachowując płaskie ułożenie. Materacyki posiadają zdejmowane poszewki, które można dowolnie często prać, bez konieczności czyszczenia całego kokonu. 

Mam nadzieję, że moja próba pokazania alternatywnego rozwiązania na bezpieczny sen z noworodkiem, okazała się pomocna. Być może rozważysz to rozwiązanie u siebie. 

Życzę wszystkim przyszłym rodzicom spokojnych i przespanych nocy.

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl